Відомий інвестор Уоррен Баффет зустрічався зі студентами програми MBA бізнес-школи Richard Ivey і дав їм кілька життєвих порад. Ось вони:

1. Ключ до успіху – емоційна стабільність. Щоб розбагатіти, високий IQ не потрібен.
Інвестуйте в себе, розвивайте свої таланти і працюйте над слабкими сторонами.

2. Інвестиції в себе не завжди означають оплату навчання в коледжі. У мене два дипломи, але я не вішаю їх на стіну – я навіть не знаю, де вони. Джон Меллор провів дослідження: одна група студентів ходила в університет, інша – проводила час на пляжі. Їх результати не сильно розрізнялися. Вони завжди залежали від того, як той чи інший студент працював над розвитком своїх якостей.

3. Знайдіть свою пристрасть. Ви будете точно знати, що це, коли побачите її. Це більш важливо, ніж гроші. Я не знаю жодної людини, яка б дотримувався своєї пристрасті і не була би успішною і щасливою. Мій батько говорив мені, що дуже важливо мати внутрішню «відомість» і звірятися з нею в житті. Це допоможе вам займатися дійсно тим, що приносить вам задоволення.

4. Подивіться на ваших однокурсників. Виберіть одного, якого б ви хотіли «купити» – чиї якості вам подобається, і одного, якого ви хотіли б «продати», який не приваблює вас. Запишіть їх якості на аркуші паперу. Ви побачите, що всі вони не з’явилися при народженні, а були розвинені протягом життя. Випишіть ті, які вас приваблюють, і дотримуйтесь свого списку.

5. Якби вам дозволили взяти одну машину, яку б ви обрали? Але це була б ваша єдина машина на все життя. Так і з вашим тілом. Дбайте про нього, заливайте в нього хороше паливо, звертайтеся з ним добре – у вас є тільки одне тіло на все життя.

6. Я дійсно вірю, що найважливіше рішення, яке ви можете прийняти в житті, – це вибрати хорошого чоловіка або дружину.

7. Вибирайте роботу, яка відповідає вашим принципам. Ви ж не хочете пристосовуватися до культури, яка викликає у вас нудоту. Вам треба знайти таку роботу, яка буде викликати у вас ентузіазм. Це складно, коли мова йде про першу роботу в житті. Робіть її не для грошей. Вам варто працювати з тим людьми, якими ви захоплюєтеся. Ми живемо тільки один раз. Уникайте роботи на людей, які знаходяться під таким жорстким тиском, що змушені підганяти результати і придумувати спеціальні стимули, щоб поліпшити річний результат. Ви ж не хочете, щоб вас оцінювали за результатами кожного кварталу.

Залишити відповідь