You are currently viewing Зустріч освітян Полтавщини з Президентом України Петром Порошенком

28 вересня делегація освітян Полтавщини з нагоди Дня працівників освіти взяла участь у зустрічі Президента України П.О. Порошенка з працівниками освіти.

До складу делегації увійшли заступник голови облдержадміністрації О.Є. Пругло, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації О.В. Харченко, директор коледжу, голова Ради директорів ВНЗ I–II рівнів акредитації Полтавської області, професор Шевніков М. Я.  та авторитетні фахівці у галузі освіти.

У ході зустрічі обговорено імплементацію Закону «Про освіту». Президент Петро Порошенко у своєму виступі підкреслив, що Закон «Про освіту», який сьогодні набув чинності, відкриває шлях до довгоочікуваної системної реформи освіти. «Він дозоляє сформувати індивідуальну освітню траєкторію для кожної людини. Ми відмовляємося від застарілого непродуктивного підходу, коли держава диктує дуже обмежену варіативність методів, форм і засобів навчання. Новий Закон надає свободу вибору та самовизначення учням, свободу педагогічної творчості – працівникам освіти. Він утверджує свободу навчальних закладів через встановлення широкої автономії», – наголосив Глава держави. Президент також зауважив, що новий освітній закон підсилює вплив батьків і громадськості на навчальний процес. «Новий Закон «Про освіту» – це закон нових можливостей для всіх учасників навчального процесу. І ще одне – це демонстрація нашої рішучості рухатися шляхом реформ.

Петро Порошенко відзначив важливість того, що педагоги отримали вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі, в тому числі з використанням найсучасніших освітніх технологій. «Вчитель, викладач отримує право на педагогічну ініціативу, розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій», – наголосив Президент.

«Новий Закон «Про освіту» – це закон нових можливостей для усієї освіти в Україні від дошкілля і до освіти дорослих. Сьогодні для нас в цьому законі дуже важливою нормою є створення мостів між системою освіти і ринком праці, тому що освіта покликана створити можливості для розвитку особистості, підняти людський потенціал у країні і розвивати, відповідно, економіку України. Це стосується як професійної, так і вищої освіти.

Ми вперше в цьому законі даємо інституційний майданчик, в межах якого сучасні професійні стандарти трансформуватимуть в освітні», – зазначила Лілія Гриневич. З набуттям чинності нового Закону «Про освіту» Міністерство освіти і науки України розпочинає широкомасштабну діяльність з оновлення законодавства в усіх сферах освіти. Разом із проектами нових законів «Про загальну середню освіту», «Про професійну освіту», «Про освіту дорослих» та «Про дошкільну освіту» також розроблятимуться зміни до Закону «Про вищу освіту».

Лілія Гриневич також відзначила, що лише прийняття закону не достатньо, адже жодна реформа не зможе відбутися без активної участі професійних спільнот.

за матеріалами сайту http://www.poltav-oblosvita.gov.ua 

Залишити відповідь